no-img

مقاله Wi-Fi Fundamentals_2


م
ن
و
آرنه وب | قالب رایگان وردپرس | افزونه وردپرس

ادامه مطلب

ZIP
مقاله Wi-Fi Fundamentals_2
zip
آبان ۱۰, ۱۳۹۴

مقاله Wi-Fi Fundamentals_2


مقاله Wi-Fi Fundamentals

مقاله Wi-Fi Fundamentals_2

سایر مطالب مرتبط با این مطلب:

  1. مقاله: Wi-Fi Fundamentals_2
  2. مقاله: Wi-Fi Fundamentals
  3. مقاله: Wi-Fi Fundamentals_3

با عرض سلام مجدد خدمت دوستان ITPRO ای خودم ،خدمتتون هست با سری مطالب Wi-Fi Fundamentals و همونطور که پیش رفتیم در ادامه می خوام به این دو مطلب بپردازم :

– آشنایی با دستگاه های مخصوص Wi-Fi مانند : Work-Group-Bridges یا WGBs و Repeater و Bridge ها و همچنین Mesh Topology

– آشنایی با قوانین وضع شده در زمینه اتصالات Wireless توسط IEEE و Wi-fi Alliance

آشنایی با دستگاه های مخصوص Wi-Fi مانند Work-Group-Bridges یا WGBs و Repeater و Bridge ها و همچنین Mesh Topology :

دستگاه های شبکه ای که ما تا الان شناختیم عبارتند از :
*-Client Wireless
AP*
حالا می خواهیم با نوع دیگری از AP ها آشنا شویم به نام Repeater ولی چگونگی کار آن با AP های عمولی مفاوت است ، به شکل زیر دقت کنید ، فرض کنید AP در BSA به نام کانال ۱ و شما در خارج از محدوده این BSA در یک BSA دیگر قرار دارید که سیگنالی از سوی AP در کانال ۱ دریافت نمی کند ، گاهی اوقات امکان جا به جایی به BSA هدف ممکن نیست یا امکان اتصال به صورت سیم و سوییچ میان این دو نیست در نتیجه بهترین کاری که می شود انجام داد قرار دادن یک AP از نوع Repeater در میان این دو BSA است که وظیفه ی آن تقویت سیگنال کانال ۱ و رساندن سیگنال به BSA ای که کلاینت در آن قرار دارد.

Repeater

نوع دیگر از سری دستگاه های این سری که میتوان به آن اشاره کرد Work-Group-Bridge ها یا WGB ها هستند. فرض کنید ما یک AP در اختیار داریم که علاوه بر دوری نسبت به دستگاه های فاقد کارت شبکه ی Wireless ما امکان جا به جایی آن نیز وجود ندارد ، در نتیجه بهترین بهره وری که می شود کرد این است که از WGB ها استفاده کنیم ، به این صورت که دستگاه هامون را به یک سوییچ وصل کرده و سوییچ مان را نیز به یک AP دیگر متصل نموده ایم و از طریق AP که به سوییچمان متصل است با AP اولیه ارتباط برقرار میکنیم. بدیهی است که WGB وسیله نیست و عملی است که به وسیله مجموعه ای از دستگاه ها صورت می گیرد . مفهوم دیگه ای می شود برداشت کرد از WGB ها ، اتصال شبکه های Wire به شبکه های Wireless است.

WGBs

برای معرفی دستگاه های دیگر از این قبیل می توان به Bridge اشاره کرد ، که می توان آنها را خارج از فضاهای بسته پیدا کرد و اغلب بر روی بالای ساختمان ها برای اتصال بین آنها استفاده می شود. ارتباط بین AP ها می تواند به صورت Point-to-Point باشد یا به صورت Point-to-Multipoint باشد ، اگر به صورت Multipoint باشد AP هایمان به دو دسته ی Root bridge و non-Root Bridge تقسیم می شوند ، AP مرکزی Root و باقی non-Root هستند و هرگز بدون واسطه ی Root Bridge به صورت جدا نمی توانند به هم متصل شوند.

Bridge

Mesh Networks : فرض کنید سناریویی حاوی تعداد زیادی Root Bridge داریم که در این میان ۲ تا از آنها به شبکه های Wire متصل اند و باقی آنها هیچ اتصالی به شبکه های Wire ندارند . برای اینکه ما اتصالات خودمان را بین همه ی این دستگاه ها به اشتراک بذاریم کافیست تا از Mesh Topology و WGB ها و Root Brdge و non-Root Bridge ها استفاده کنیم. تمامی دستگاه های بالا برای آشنایی بیشتر بود و ما در ادامه ی آموزشمون از Wireless Client و AP ها استفاده میکنیم.

Mesh Networks

آشنایی با قوانین وضع شده در زمینه اتصالات Wireless توسط IEEE و Wi-fi Alliance :

IEEE مخفف Institute Electrical and Electronics Engineers است و از اقداماتی که در حوزه ی Wi-Fi انجام داده است تعریف کردن سری پروتکل های ۸۰۲.۱۱ است ، به صورت اختصاصی تعریف شده اند برای Media Access Control یا MAC و لایه فیزیکی و همچنین WLAN ها و در مطلب قبل بیان شد که Wi-Fi از Application های آن به حساب می آمد. برای اطلاعات بیشتر راجع به سری پروتکل های ۸۰۲.۱۱ می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :
https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11
Wi-Fi Alliance نیز وظیفه ی :
_ هماهنگ بودن برند های مختلف با یکدیگر را تضمین می کند
_ اجرای تعدادی از نمود های پروتکل ۸۰۲.۱۱ را تصدیق می کند و همچنین باقی مطالب مربوطه به Wi-Fi را

IEEE & Wi-Fi Alliance
حتما بخوانید :  مقاله Wi-Fi Fundamentals_4


درباره نویسنده

علیرضا نجاتی 602 نوشته در آرنه وب | قالب رایگان وردپرس | افزونه وردپرس دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *